Reflexní masáž nohou


AC Platinium
Veveří 111, 616 00 Brno

telefon: (+420) 604 530 878
email:   masazeinfo@email.czMasáž nohou


Ač se to nezdá, nohy jsou jednou z nejcitlivějších oblastí lidského těla. Použití několika tisíc let starých poznatků reflexologie o propojení specifických zón a tlakových bodů s určitým vnitřním orgánem či částí těla je tedy právě na nohou nejvhodnější. Na chodidlech a nohou se nadto promítá v takovýchto bodech celé naše tělo podle osové souměrnosti. V praxi to znamená, že reflexní bod odpovídající orgánu, který se nachází na pravé straně, najdeme na pravé noze a naopak.
Reflexní masáže nohou jsou léčebnou metodou, jejíž pomocí lze významně ovlivňovat činnost a hlavně správnou funkci vnitřních orgánů a ostatních částí těla bez použití farmaceutických léčiv. Podněcují tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Reflexologie je totiž postavena na skutečnosti, že tělem proudí energie po drahách, tzv. meridiánech, které se však mohou vlivem špatných podmínek zablokovat, což má za následek nemoc nebo zdravotní potíž. Reflexní masáže nohou dovedou tuto energii zase uvolnit a navodit tělu ztracenou rovnováhu.
Podstatným účinkem masáží je prokrvení a urychlení regenerace a procesu léčení poškozeného orgánu. Podle míry bolestivosti těchto míst se pozná, který orgán správně nefunguje, a tak jej můžeme cíleně ovlivňovat. Intenzivními pravidelnými terapiemi dosáhneme odeznění bolestí a podpoření toku energie v organismu, čímž mu velmi prospějeme. Příjemný pocit a celková úleva po masáži jsou dostatečnou odměnou za možnou bolest. Nezanedbatelné pozitivum masáží je ovšem také jejich preventivní působení.
Reflexní masáže jsou jedinečné mimo jiné i tím, že se hodí pro všechny věkové kategorie a pomáhají i tam, kde si již klasická medicína neví rady. Vhodné jsou k léčení chronických onemocnění a při nesnášenlivosti léků nebo tam, kde je nelze ani aplikovat.

LÉČEBNÝ EFEKT

· funkční, degenerativní a
některé chronické revmatické
choroby páteře a kloubů
· poúrazové a pooperační stavy
· funkční a chronická organická
onemocnění vnitřních ústrojí
(onemocnění srdce,
onemocnění dýchacího
ústrojí, choroby žaludku a
tenkého střeva, choroby
žlučových cest, žlučníku a
jater, choroby vylučovacího
systému, gynekologické
choroby, neurologické
choroby)
· vegetativní a endokrinní
dysregulace
· cévní choroby

KONTRAINDIKACE

· akutní záněty tkání nebo
orgánů vyžadující neodkladné
chirurgické řešení
· stavy vyžadující absolutní klid
na lůžku (akutní postižení
páteře, akutní dna, otřes
mozku, čerstvý infarkt
myokardu)
· horečnatá a infekční
onemocnění
· akutní zánět v povrchových
tkáních