Dornova metoda


AC Platinium
Veveří 111, 616 00 Brno

telefon: (+420) 604 530 878
email:   masazeinfo@email.czDornova metoda

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.
Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami.

Provádí se přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná.
Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby.

Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.
Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.

LÉČEBNÝ EFEKT

· bolestí zad
· bolestí kyčlí
· bolestí kolen
· tenisovým loktem
· skoliózou
· rozdílnou délkou končetin
(pokud se nejedná o vrozenou
vadu)

Uvádí se, že také může pomoci
při:
· bolestech hlavy
· krátkozrakosti
· střevních potížích
· křečových žilách
· problémech s koncentrací

Dornova metoda není

vhodná, když:

· jste náchylní ke zlomeninám
· trpíte osteoporózou v
pokročilém stádiu
· máte akutní zánět
· brzy po operacích a úrazech
(zlomeninách)