Baňkování


AC Platinium
Veveří 111, 616 00 Brno

telefon: (+420) 604 530 878
email:   masazeinfo@email.czBaňky

Léčba baňkami se používala v Číně po tisíciletí. Jedná se o podtlakovou masážní kúru, která spočívá v bezbolestném přisátí skleněných baněk různých velikostí. Baňky jsou skleněné nádobky, ve kterých se vytvoří podtlak, a tím se přisají na pokožku. Princip baňkování se podobá metodě akupresury aplikací v reflexních bodech ovlivňujících určitý orgán v těle. Prostřednictvím baněk lze odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potíží nebo bolestí provázejících menstruační cyklus. Používání baněk má dvojí účinek - všeobecný (pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému atd.) a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů apod.).

Vliv na kůži: Fyzikální podněty působí přímo na vlasovou cibulku a rozšiřují krevní cévy, Prostřednictvím mírného tahu se zrychluje tkáňový metabolismus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žláz.
Vliv na svaly: Slabý tah vyvíjený při baňkování stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech.
Vliv na klouby: Baňkování je výborná metoda při revmatizmu. Prokrvují se lépe klouby a zvýší se sekrece synoviální tekutiny.
Vliv na zažívací ústrojí: Sací síla lehkého podtlaku v bodech na břiše stimuluje vnitřní orgány, zlepšuje peristaltiku a sekreci i kvalitu trávicích šťáv.

LÉČEBNÝ EFEKT

· odstraňuje blokády a ztuhlé
svaly
· detoxikuje organismus
· příznivě působí na lymfatický
systém
· příznivě ovlivňuje problémy
se zažíváním
· odstraňuje problémy s
močovým měchýřem
· přináší úlevu při astmatu,
zánětech průdušek, kašli
· působí proti otokům a
bolestem nohou

KONTRAINDIKACE

· trombóza
· křečové žíly
· gangrény
· otevřené rány
· hnisavé infekce