Autotrakční lehátko


AC Platinium
Veveří 111, 616 00 Brno

telefon: (+420) 604 530 878
email:   masazeinfo@email.czAutotrakční lehátko
Prevence a léčba při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému.
Autotrakční lehátko bylo vyvinuto pro preventivní a léčebné využití při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému.
Trvalé jednostranné zatížení, ať už v poloze v sedě nebo vstoje, tak typické pro náš současný život, vede postupně k :
- přetížení a následně k poškození přetěžovaných částí těla
- přetížení žilního oběhu dolních končetin
- přetížení meziobratlových plotének
- přetížení kyčelních kloubů
- přetížení vnitřních orgánů (v poloze v sedě)

Obrácená poloha na autotrakčním lehátku vyrovnává tyto důsledky přetížení tím nejpřirozenějším a nejefektivnějším způsobem. Pomáhá uvolnit napětí, působí proti zkrácení svalů a šlach. Přispívá k celkové regeneraci organismu formou uvolnění a relaxace. Zlepšuje tělesnou i psychickou kondici.

LÉČEBNÝ EFEKT

· na kostru (skolióza, bolesti
zad, vadné držení těla)
· na krevní oběh
· na břišní orgány
· na plíce (zlepšení dýchání)
· na mozek (prokrvení mozku)

KONTRAINDIKACE
• V
ážné srdeční onemocnění (těžší stavy po infarktu myokardu, těžké vrozené srdeční vady), stavy po mozkové mrtvici, při bolestech hlavy po zánětu mozkových blan, při výduti mozku, zelený zákal oční, akutní stavy po zlomeninách obratlových těl, totální endoprotézy kyčlí a kolen, po čerstvých operacích plotének páteře, při hemofilii, při těžké cukrovce, stavy po operaci lebky, stavy po vysoké amputaci jedné dolní končetiny, těžké psychotické stavy (stavy nepříčetnosti apod.), trvale vysoký krevní tlak, nadměrně zvýšená činnost štítné žlázy, vážná vnitřní onemocnění (např. kolagenózy, akutní záněty a další dle lékaře).
• U lidí vážně nemocných nebo trpících různými vážnými zdravotními problémy musí vhodnost cvičení na AL a jeho aplikaci doporučit ošetřující lékař. Tito lidé by AL neměli bez doporučení lékaře používat.
• Pokud se používáním AL při léčbě bolesti prohlubují, nedoporučujeme pacientům k léčbě nadále používat AL bez konzultace s lékařem.
• Frekvence a intenzita používání
1x denně (i víckrát) s kratší dobou frakce cca 5 min., po adaptaci organismu můžeme dobu trakce prodloužit na 15 min.
U lidí starších a nemocných doporučujeme začít s polohou rovnovážnou, střídavě s polohou šikmou do cca 5° - 10° hlavou dolů
Frekvence a intenzita používání

1x denně (i víckrát) s kratší dobou frakce cca 5 min., po adaptaci organismu můžeme dobu trakce prodloužit na 15 min.
U lidí starších a nemocných doporučujeme začít s polohou rovnovážnou, střídavě s polohou šikmou do cca 5° - 10° hlavou dolů